Öne ÇıkanOyun İncelemeleriPC

Secret Neighbor: Ya Evde Yoksam – İnceleme

0
Secret Neighbor

Zillere basıp kaçan çocuklar klişesini bilir misiniz ? Anlaşılan bu zile basıp kaçan çocuklar bizim ülkemize özgü değilmiş! 

Secret Neighbor, 6 kişilik tatlı grafikli sosyal korku oyunu. Oyun, 6 çocuğun toplanıp gizemli komşularının evine girmesiyle şekilleniyor. 6 çocuktan biri aslında evine girdiğiniz komşunuz. Komşu, çocuk rolü yaparak diğer çocukları kandırmaya ve bodrum katına ulaşmadan tek tek avlamaya çalışıyor. Geriye kalan 5 kişilik ekip ise bodrum katının kapısını açmak için gerekli anahtarları bulmaya çalışıyor. Böyle anlatınca çok basit gibi görünüyor olabilir ama emin olun öyle değil. Komşuyu oynamak bile çok zor. Gerçi benim yeteneksizliğimle de alakalı olabilir bu durum. Bu arada çocuklar da komşu da normal insanlar değiller. Çocuklar kendi içlerinde 6 farklı sınıfa ayrılıyor. Her sınıfın farklı özellikleri var mesela bir karakter sırt çantasında fazladan eşya taşıyabiliyorken diğeri anahtarların yerlerini daha kolay bulabiliyor. Aynı zamanda komşu da 2 farklı sınıftan oluşuyor. Neighbor ve Clown. Clown göreceli olarak Neighbor’dan daha güçlü oluyor bu arada. Karşınıza gelirse diye ben uyarımı şimdiden yapayım.

Secret Neighbor

Grafikler hemen hemen Hello Neighbor’la aynı. Çizgi filme yakın bir sanat tarzı var oyunun. Bazen ufak tefek glitchler ve buglarla karşılaşabiliyoruz ama çok da problem etmemek gerek. 

Kontroller bir hayli sade. Ama bu sadeliğin yanında bir eksisi var: Tuşları değiştiremiyorsunuz. Derdini seveyim diyor olabilirsiniz ama şöyle düşünün: Bir battle royale oyunu oynuyorsunuz loot atma tuşu “E”. Sonra başka bir battle royale oyununa giriyorsunuz loot atma tuşu “F”. Rahat eder miydiniz ? Sanmıyorum. Çok küçük bir detay gibi gelebilir ama tuş atamaları oyunların kullanıcı deneyimini en çok etkileyen etkenlerden.

Secret Neighbor

Seslerde ufak tefek buglar var. 7.1 kulaklık oynamıyorsanız, çocukların konuşma seslerinin nerden geldiğini kestiremeyebilirsiniz. Bazen duyduğunuzun tam tersi yönünde bile çıkabiliyorlar.

Oyunu 5 saate yakın oynadım. Ufak tefek bugları saymazsak gayet keyifli bir oynanış sunuyor. Yerden alabileceğiniz bolca farklı item var bolca farklı kombinasyon var. Aynı şekilde yeteneklerinizi kullanabileceğiniz bolca yer ve kombinasyon var. Oyunda karakterler az gözükebilir ama içerik olarak bolca opsiyonumuz var. Secret Neighbor oyununun basit, casual eğlence vaad etmesine sakın aldanmayın, oyunu biraz kavradıktan sonra taktiksel zekanız ve rol yapma yetenekleriniz sizi oyunda on adım öne geçirecektir. Bu arada size tavsiyem 5 rastgele oyuncuyla oynamaktansa 6 arkadaş bulup, girin. Rastgele oyuncuların amaçları sizinkiyle uyuşmayabiliyor. Siz çok rol yaparken, onlar yapmayabiliyor. Oyun zevkiniz ölmesin. Arkadaş grubunuzla alın.

Uzun lafın kısası, oyunu beğendim. Arkadaşlar ile oynarsanız çok çok daha keyifli bir oyun. Harita çeşitliliği ve yeni karakterler gelirse çok iyi bir sosyal korku oyununa dönüşebilir. Ayrıca glitchlerin ve ses sorunlarının da giderilmesi gerekiyor. Oyunu çok bozmasa da, 1-2 oyunluk keyfinizi kaçırabiliyor. Ama genel olarak biri benden sosyal korku oyunu önerisi istediğinde ilk 3’te yer vereceğim bir oyun olmuş. 

Peki ya sizler Secret Neighbor hakkında ne düşünüyorsunuz? Bizimle Twitter üzerinden paylaşmayı unutmayın.

Daha fazla oyun incelemesine ulaşmak için buraya ve daha fazla oyun haber içinse buraya tıklyabilirsiniz.

The Irishman: Duydum ki Evleri Boyuyormuşsun

ÖNCEKİ YAZI

Stardew Valley 1.4 Güncellemesi Yayımlandı

SONRAKİ YAZI

Bunları da Beğenebilirsin

Yorumlar

YORUM YAZ

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BU KATEGORIDE DAHA FAZLA: Öne Çıkan