HaberlerÖne Çıkan

GDC, Telafi Olarak Ağustos’ta Yapılacak!

0

Artık şaşırmadığımız ertelenme haberleri yerine bir telafi haberi ile karşınızdayız. Normalde bu hafta düzenlenmesi gereken Game Developers Conference, korovirüs salgının çok daha tehlikeli bir hal alması sebebiyle iptal edilmişti. Oyun dünyasında büyük yankı bulan bu olay sonrasında bazı oyun yapımcıları kendi etkinliklerini düzenlemiş, bazıları etkinliğe katılamadan evlerinin yolunu tutmuştu. GDC, bu durumu Ağustos’ta düzenleyeceği GDC Summer ile telafi etme planları yapıyor. Pek çok oyun yapımcısına da yeni şans sağlıyorlar diyebiliriz.

GDC Summer, eğer bir aksilik olmazsa, bu yaz 4-6 Ağustos tarihleri arasında San Francisco’da yer alan Moscone Center’da yapılacak. Yani normalde de etkinliğin yapılacağı konferans merkezinde. Normal etkinlikten 2 gün kısa olan GDC Summer, yine oyun endüstrisi panellerine yer verecek. Aynı zamanda kendi deyimleriyle 2 gün boyunca “freestyle two-day expo show” da olacak. Bunun ne olduğunu biz de bilmediğimiz için çeviremedik. Kimse bilmiyor ne olduğunu, yazın hep beraber öğreneceğiz. Ufak tahminimiz olan iki günlük, alanda serbest oyun geliştirme diye düşünüyoruz.

San Francisco – koca bir şehir olarak- şu an karantina altında. Eyalet, ülke ve Dünya genelinde olaylar nasıl ilerler bilinmez ancak GDC’nin organizatörleri yeni bir tarih koymak için birazcık acele etmiş olabilirler. Umarız bu salgını en yakın zamanda atlatırız da bir daha ertelenmek zorunda kalmaz.

Daha fazla habere anında ulaşmak, ekibimiz ile iletişime geçmek ve biraz eğlenmek için; Twitter.

The Mandalorian dizisini sevdiğinizi düşünüyoruz. Eğer seviyorsanız sizi sevindirecek küçük bir haberimiz var. Devamına buradan ulaşabilirsiniz.

GOG ve Itch.io’da Toplamda 50’nin Üzerinde Oyun Ücretsiz

ÖNCEKİ YAZI

Netflix ve YouTube Görüntü Kalitesini Düşürdü

SONRAKİ YAZI

Bunları da Beğenebilirsin

Yorumlar

YORUM YAZ

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BU KATEGORIDE DAHA FAZLA: Haberler