AnimeHaberlerÖne Çıkan

Dr Stone 2. Sezon Onaylandı -Tek Soru Ne Zaman?

0

Dr Stone, geçtiğimiz haftalarda ilk sezonunun sonuna geldi. İlk çıktığından beri anime hayranlarına ‘böylesi de oluyormuş’ dedirten anime finalini güzel bir haberle yaptı. 2. sezon için beklentilerimizi boşa çıkmadı ve onaylandı. Tabii ki de tarihi belli olmasa da bu kadar hızlı karar alınması acaba 2020’de görür müyüz dedirtti.

Dr Stone için incelememize buradan ulaşabilirsiniz. Öncelikle izledim ama görmedim öyle bir şey diyenler için en son sahneyi kontrol etmelerini öneririm. Bu kadar hızlı karar alınması zaten çok kolay karşılaşacağımız bir durum değil. Genellikle bu tarz seriler için bir yıl kadar beklenirdi. Bu sürede satış rakamlarına özellikle DVD satışlarına göre karar alınır. Tabii ki de bu bir iş olduğu için kolaylıkla karar verilmez. My Hero Acedemia gibi yeni jenerasyonun öncüsü için bile yeni sezon için beklenir. Çok nadiren karşılaştığımız bu durum Dr Stone gibi bir anime için bizlere güzel umutlar verdi.

İlk Sezon Nasıl Bitti?

Öncelikle ilk sezonum sonunu ele alalım. Bu kısımda biraz spoiler var. İzleyenler için ufak hatırlatmalar izlemeyenler için neler beklemeleri konusunda riskleri de olsa bir fikir olacaktır. Ilk sezon hatırladığınız gibi büyük bir savaşın başlangıcı ile sonlanmıştı. Bu savaşın uzun süreceğini manga okuyucuları zaten farkında. 24 bölüm gibi çoğu animeden daha uzun bir 1. sezon oldu. Ancak manga ile birebir aynı gittiği için kısaltmalar mümkün değil. Bu tarz atlama yapmayan animeler ciddi anlamda az görünüyor. Öyle ki Naruto, Bleach,One Piece gibi uzun soluklu animelerde bile bu tarz atlamalar yapıldı. Gintama örneğini vermiyorum bile. Özellikle sona doğru tamamen arcların atlanıldığı bile oldu. Kısaca bu kadar sadık kalmanın da sonuçları var. Bu da önemli bir geçişin ortasında bitmesi.

Dr Stone

Şimdi bundan sonra peki ne beklemeliyiz. Savaş büyük, bunun dışında yeni karakterleri ve daha büyük bilim projelerini de göreceğiz. Şöyle diyelim telefon yapmak yada daha doğrusu telsiz bile olacakların yanında küçük bir olay. Peki animenin büyük sırrı ne durumda? Teoriler var ufak ipuçları da ama hala daha kesin bir şey yok. O ipuçlarını da 3. sezonda anca görebiliriz gibi duruyor. Mangada şu an olduğu gibi işlenirse 3. sezona yetecek malzeme bile var. Bunların hepsi olduğuna göre 2020 sonbaharında yada 2021 kışında 2. sezonu görebileceğiz gibi duruyor. Umarız tahminlerimiz doğru çıkar ve bizi çok bekletmezler.

Dr. Stone 2. sezon haberi hakkındaki düşüncelerinizi bizimle Twitter üzerinden paylaşmayı unutmayın.

Daha fazla anime ile ilgili yazılara ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

KeSPA İngilizce Yayın Yapmaya Devam Ediyor

ÖNCEKİ YAZI

BioShock Infinite İnceleme

SONRAKİ YAZI

Bunları da Beğenebilirsin

Yorumlar

YORUM YAZ

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BU KATEGORIDE DAHA FAZLA: Anime