HaberlerÖne ÇıkanPCPlaystation

Don’t Starve Together Yeni Karakter Güncellemesi Wendy

0

Klei bu seneye hızlı başladı, bu yıl neler olabileceğini ufaktan gösterdi. Şimdi ise yeni bir karakter güncellemesi ile karşımızda. Dün geceden itibaren erişilebilir olan yeni Wendy kesinlikle denenmeli. Oyunun güzel, narin kızı artık az kullanılan karakterlerden biri olmayacak. Özellikle de kardeşi Abigail artık hem daha az sorun yaratacak hem de daha güçlü olacak. Ayrıca yeni bir animasyon ile Wendy karakterini daha çok tanımamızı sağladılar.

Wendy Ve Abigail’in Hikayesi

Öncelikle animasyondan başlayalım. Dışarıda bir şemsiyenin altında kitap okuyan Wendy’i görüyoruz. Arkasında da bir köşk var. Bu Wendy’nin zengin olduğunu anlayabiliyoruz Başka bir ihtimal daha da var ama onu en sonunda anlatmam gerek. Wendy huzurlu bir şekilde kitap okurken Abigail yaramazlık yaparak onu korkutuyor. En sonunda beraber oynamaya başlıyorlar. Abigail kayalıkların üzerine çıktığında Wendy‘nin yüzünü ednişe kaplıyor. Kayalıklarda oynarken, Abigail bir anlık dikkatsizlikle aşağıya düşüyor. Aşağısının uçurum olmadığını görünce biraz rahatlıyoruz ve en sonunda Abigail çalılıklardan çıkıyor. Şimdi bu çalılıkların bir özelliği var. Çalılıklarda açan çiçek oyunda Abigail’in çiçeği. Çalıda açan çiçekleri saçlarına takıyorlar ve oynamaya devam ediyorlar. Bu ana kadar mutlu ve renkli olan animasyon bir adamın Wendy’e bir şeyler söylemesiyle renklerini kaybediyor. Şimdi öncelikle adamın Maxwell’e benzediğini söyleyebilirim. Bu yüzden daha önce bahsedilen kardeşi olması, ikizler muhabbeti ile destekleniyor. Renkler solduktan sonra Abigail, Wendy’nin yanından yok oluyor ve çiçekler soluyor. Wendy içeriye girdikten sonra rüzgarda uçan çiçek Abigail’ın hayaletinin başına değiyor ve bir anda görünür oluyor.

Animasyonun bizlere anlattığı bu kadar. Bir de Klei’nin forumunda verilen az bir bilgi var. Öncelikle animasyona “Wendy ikiz kardeşi Abigail’ın anılarına sıkıca sarılıyor. Bazı günler sanki o hiç gitmemiş gibi…” şeklinde bir açıklama yaptılar ki bu belki tüm o oyun sırasında zaten Abigail’ın öldüğünü söyleyen bir işaret olabilir. Bu da o malikanenin evden ziyade bir tür rehabilitasyon evi olduğuna işaret edebilir. Forumda, daha sonra Abigail’ın öldükten sonra bile Wendy ile ilgilenmeye devam ettiğini belirtiyorlar. Ardından ise Wendy’nin ruhani alana olan ilgisi Ectoherbology adında mistik bir çalışmaya yönlendirdi. Bunun sayesinde çeşitli iksirlerle kardeşine yardım etmeye ve aralarında ki bağı hiç olmadığı kadar güçlendirmeye başladı. Bu iksirler Wendy’nin yeni gücü. Bunlar sayesinde Abigail’ı çeşitli yönlerden destekleyebiliyoruz. Şimdi yeni eklenen yeteneklere, artılara ve eksilere geçelim.

Yeni Yetenekler ve Düzenlemeler

Öncelikle Abigail’i çağırmak için beklemiyoruz. Çiçeğe tıklamamız şu anlık yeterli ve geri göndermek için de ufak bir akıl sağlığı feda ediyoruz. Abigail’ın artık 2 farklı modu bulunuyor, saldırı ve takip. “Saldırı” tahmin edebileceğiniz gibi her şeye saldıran hali ve “takip” ise pasif durumu. Bu sayede artık Abigail’in saldırmaması gereken şeylere saldırmasından korkmaya gerek kalmayacak. Ayrıca Abigail eski haline göre çok daha güçlü. 150 can ile başlıyor ve bunu zamanla arttırarak 600 cana kadar ulaşmasını sağlayabiliyoruz(4 gün kadar bir sürede). Fakat bu can artışı öldüğünde bu yine başa dönüyor. Ancak Abigail’in gücü Wendy’nin sağlığına bağlı. Eğer Wendy’nin 150 canı varsa 20 hasar verirken, Wendy’nin 1 canı kaldığında 60 zarar verecek. Diğer bir farklılık artık hayaletler önce Wendy saldırmadığı takdirde saldırmıyorlar. Daha da iyi olan şey ise akıl sağlığı düşüren aura/karanlık gibi şeylerden daha az etkileniyor. Akıl sağlığı ile ilgili başka bir detay ise Wendy, Sisturn denen eşya yapıp içine çiçek koyarsa akıl sağlığını hızlı bir şekilde yükseltebilir. Artık mezarlıkların orada Pipspook denen ufak hayaletler bulabilirsiniz. Çok tatlı olan bu hayaletlerden sadece bir tanesini yanınıza alabilirsiniz. Ne işe yarıyor diye sorarsanız, bunların yardımı ile Mourning Glow adlı çiçeği bulabiliriz.

Wendy

İksirler ve Hayaletler

Burası biraz can sıkıcı olanı, teknik olarak görünmez bir eşya arıyoruz ve karşılığında bu çiçeği alacağız. Pipspook, Singleplayer’da ki Divining Rod gibi, eşyaya yakınlaştıkça hayaletin kafasında ki halka büyüyor ve eşya ona yaklaştıkça görünür oluyor. Onu bulduğunuzda Pipspook size bir Mourning Glow veriyor, her biri 7 tane verebilir. Bu Mourning Glow’lar sayesinde artık iksir yapabiliriz. İkinci iksir öncekinin etkisinin yerini alacak. İksirlerin ne işe yaradığını sıralarsak;

Revenant Restorative: Abigail’ın canınınaz miktarda rejenere olmasını sağlar.
Spacial Cure All: Yüksek miktarda can rejenerasyonu sağlar,
Unvielding Draught: Abigail’e kalkan verir.
Vigor Mortis: Abigail‘in hızını arttırır,
Choleric Tonic: Abigail‘in saldırısını arttırır
Distilled Vengeance: Abigail’in saldırıları geri yansıtmasını sağlar.

Genel olarak tüm yenilikler bu kadar. Bunların dışında oyunu çok etkilemeyen ufak detaylar da var. Mesela, Wendy dans ederse Abigail de dans etmeye başlar. Ancak şu ana kadar keşfettiğimiz önemli değişiklikler bu kadar. Tabii Wendy için yeni skinlerin satışı başladı, almak isteyenlere duyurulur. Genel olarak ben bu güncellemeyi çok sevdim, zayıf olan bir karakteri ufak değişikliklerle olduğundan daha iyi hale getirdiler. Başka güncellemeler de olacağını söylemişlerdi, umarız bizi çok bekletmezler.

Yeni karakter güncellemesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bizimle Twitter üzerinden paylaşmayı unutmayın.

Ufaktan ufaktan benzeyen ama bir DST kadar tatlı oyun The Last Campfire’ın detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Evde Kalmayı Güzel Kılacak 5 Netflix Belgesel Dizisi

ÖNCEKİ YAZI

Gabe Newell, Artifact Hakkında İlk Defa Dürüst Konuştu!

SONRAKİ YAZI

Bunları da Beğenebilirsin

Yorumlar

YORUM YAZ

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BU KATEGORIDE DAHA FAZLA: Haberler